Yeni Lisans ve Vize Talimatı

Değerli Sporcular ve Kulüp Yöneticileri,

14 Aralık 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sporcu Sicil, Lisans ve Vize Yönetmeliği sonrasında sporcularımızın kulüp lisansları konusunda yaşadığı sorunlar nedeniyle Türkiye Briç Federasyonu olarak hazırladığımız Yeni Sicil Lisans Vize ve Transfer Talimatı Spor Bakanlığı’na gönderilmişti. Yeni talimatnamemiz 2 aylık sürecin sonunda 30.06.2022 tarihi itibariyle (bugün) Spor Bakanımız tarafından imzalanmıştır.

Sene başında 2022 lisans işlemlerini gerçekleştirirken kulüp lisansından bireysel lisansa dönen sporcularımız artık 2022 sezonu içinde lisanslarını yeniden kulüp lisansına döndürebileceklerdir.

Bu sorun nedeni ile takımlara kayıt olamayan sporcularımız artık gerekli lisans işlemlerini gerçekleştirdikten sonra eleme ve finallerde oynama hakkına sahiptir.
Lisans sorunu nedeni ile takım kuramamış ve elemelere katılamamış sporcular 2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde İç Anadolu, Marmara, Trakya ve Ege Bölgelerinde yapılacak kulüplerarası elemelerine katılma hakkına sahip olmuşlardır.

Bu nedenle bölge elemeleri için duyurmuş olduğumuz son kayıt tarihi değiştirilmiş, son kayıtlar 1 Temmuz 2022 saat 20:00’a uzatılmıştır. Kotalar 2 Temmuz tarihinde briç kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Vize Ücretleri:
Bireysel : 204₺
Kulüp    : 204₺
Engelli   : 31₺
Genç     : 26₺
U16       : Ücretsiz