10.Uluslararası Avrupa Açık Briç Şampiyonası’na Kadın Sporcularımız damga vurdu.

Fransa Strasbourg’ta düzenlenen 10. Uluslararası Avrupa Açık Briç Şampiyonası’na Kadın Sporcularımız damga vurdu. Dilek Yavaş ve Hatice Özgür Avrupa Şampiyonu Oldu.

Fransa Strasbourg’ta 3 -17 Haziran 2023 tarihlerinde düzenlenen 10. Uluslararası Avrupa Açık Briç Şampiyonasında Karışık, Senyör, Kadın ve Açık Kategorilerinde takım ve ikili turnuva formatlarında yapılan turnuvalarda Türk sporcular birçok derece alarak Avrupa’da gururumuz oldu.
Karışık ve Senyör Kategori Maçları’nın bitimiyle 10 Haziran’da başlayan Kadın Takımlar kategorisinde yarışan Türkiye Kadın Briç Milli Takımımızın dört oyuncusundan oluşan Galatasaray SK Takımı (Dilek Yavaş, Hatice Özgür, Berrak Erkan, Aslı Acar) Avrupa 3. sü olarak bronz madalya kazandı.

10. Uluslararası Avrupa Açık Briç Şampiyonası’nda önce Kadın Takımlar kategorisinde 3. olan ve bronz madalya kazanan olan Dilek Yavaş- Hatice Özgür çifti takım maçlarının ardından başlayan Avrupa Kadın İkili Şampiyonasında 1. olarak ülkemize altın madalya getirdi ve ülkece gururumuz ve mutluluğumuz oldu.
Kadın İkili A finalinde derece yapan milli sporcularımız: Avrupa Şampiyonu Dilek Yavaş – Hatice Özgür, Avrupa 5.si Berrak Erkan- Aslı Acar ve 11.si Özlem Kandolu – Tuna Elmas’a 20 Ağustos- 2 Eylül tarihlerinde Marakeş’te düzenlenecek 46. Dünya Briç Şampiyonasında başarılar diliyoruz.