Ulusal Kadın Takımımız Dünya İkincisi! Haber EBL Bülteninde!

Kadın Milli Briç Takımımız Tarih Yazdı!

Kadın Milli Briç Takımımız 27 Mart – 9 Nisan 2022 tarihleri arasında PALAZZO DEI CONGRESSI, Salsomaggiore Terme İtalya’da düzenlenen 45. Dünya Briç Milli Takımlar Şampiyonası’nda finale yükselerek Türkiye Briç tarihinde bir ilke imza attı.

Pandemi nedeni ile bir yıl ertelenen Dünya Şampiyonası’nda yarışmak için, sekiz takımlık kotası olan Avrupa Bölge elemelerini 4. olarak bitirerek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Dilek Yavaş, Serap Kuranoğlu, Hatice Özgür, İrem Özbay, Özlem Kandolu, Eren Özan, Belis Atalay (Kaptan), Halil Atalay (Koç)’dan oluşan Milli takımımız, 24 ülke takımının katıldığı Dünya Şampiyonası’nda grup maçlarını beşinci olarak tamamlayıp çeyrek finale katılma hakkı kazanmıştır. Çeyrek finalde Amerika’yı, yarı finalde İngiltere’yi açık ara yenen millilerimiz finalde İsveç ile eşleşti. Çekişmeli başlayan ve büyük bir heyecanla devam eden altı devrelik maçların sonucunda Türkiye Kadın Milli Takımımız gösterdikleri muhteşem performans ile Dünya ikincisi olarak şampiyonayı tamamlamıştır.

Ülkemize bu heyecanı yaşatan ve başarılı oyunları ile gönülleri fethedip gururlandıran Kadın Milli Takımımıza bu tarihi başarılarından dolayı teşekkür ederiz.

Dünya Şampiyonasının sonuçlarının ve Ulusal Kadın Takımımız tarihi başarısının  yer aldığı EBL bülteninin linki aşağıdadır:

 EBL BÜLTENİ

 Ödül Töreni

DETAYLAR