Türkiye Briç Federasyonu tarafından düzenlenen 98 öğrencinin katıldığı 9. U-16 Yaz Briç Kampı sona erdi.

19 – 25 Haziran tarihlerinde Alanya’da gerçekleşen Türkiye Briç Federasyonu tarafından organize edilen bu yıl 9. su gerçekleşen 16 Yaş Altı Briç Yaz Kampı’na ilgi yoğun oldu. İlkokul ve ortaokul yaş grubundaki çocuklara briç sporunu tanıtma ve sevdirme, daha önce briç öğrenenlerin ise briçlerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla 2013 yılında düzenlenmeye başlayan bu kampa ilginin ve katılımın her sene daha da artması mutluluk verici oldu. Briç eğitiminin yanı sıra yüzme, tenis, basketbol, futbol, voleybol gibi sporların da yapıldığı kampta çocuklar yeni arkadaşlar edinerek, yaşıtlarıyla kaynaşıp eğlenceli bir hafta geçirdi.


Bu kamplarda briç sporu ile tanışmış ve yıllar içinde kendini geliştirmiş ve milli olmuş beş U16 Milli takım sporcusu da kampa davet edilerek çocuklarla deneyimlerini ve kendi hikayelerini paylaştı.

TBF Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Altun sorumluluğunda yürütülen organizasyon ekibinde toplamda 17 antrenör, briç hakemi ve teknik sorumlu görev aldı. Kampa katılan veliler, hem çocuklarını gözlemledi hem de keyifli vakit geçirdi..