MP Kuralları

Değerli Kulüp Yöneticileri ve Sporcularımız,

2019 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeni Sporcu Sicil, Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği yayınlanmıştır. Bu değişiklikle birlikte sporcularımızın İl/İlçe Spor Müdürlüklerinden vize yenilemeleri zorunlu hale gelmiştir. Pandemi döneminin zorlukları ve sporcularımızın yaş ortalaması göz önünde bulundurularak bu süreçte sporcularımıza kolaylık sağlamak adına web sitemiz üzerinden ön vize (MP üyelik) işlemi olarak ücretlerini yatırmaları suretiyle online turnuvalara katılma ve Masterpoint kazanabilme uygulamasına geçilmiştir.

Spor Bilgi Sistemi’ndeki aktif sporcu sayımızı arttırmamız, briç oyuncularının sporcu lisanslarını çıkarmaları ve vizelerini düzenli olarak yaptırmaları ile mümkün olmaktadır. Federasyonumuzun bağlı bulunduğu bakanlık birimlerine yaptığımız ödenek arttırma taleplerimizde ve üzerinde çalıştığımız sponsorluk girişimlerimizde lisanslı oyuncu sayımızın az olması nedeni ile istediğimiz dönüşleri almak kolay olmamaktadır.

Kulüp Turnuvaları sırasında gerçekleşen herhangi bir olumsuzluk durumunda, aktif olmayan sporculara federasyonun herhangi bir yaptırımda bulunamayacağı da düşünülerek; kulüplerde aktif olmayan sporcuların oynaması durumunda, 1 Mart 2022’den itibaren turnuvaya masterpoint verilmeyeceği ilan edilmiştir. Ancak bu süreçte kulüplerimiz ile yapılan görüşmelerde, büyük bir kısmının bu uygulamaya henüz hazır olmadıkları anlaşılmıştır. Bu nedenle, pandemi sürecinin devam etmesi ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullardan dolayı, kulüplerde yapılan canlı kulüp turnuvalarında lisans/vize zorunluluğunun 2022 sezonu için aranmamasına karar verilmiştir. Ancak sporcuların masterpoint kazanabilmeleri için oynadıkları turnuva tarihinden önce lisans/vize işlemlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Saygılarımızla,

TBF Yönetim Kurulu

22.2.2022