MİLLİ TAKIMLAR SEÇME DUYURUSU

2024 yılı içerisinde Danimarka’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ve Arjantin’de yapılacak olan Dünya Şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek milli takımlarımızın seçmeleri ile ilgili genel duyurudur.

Bu şampiyonalarda ülkemizin 4 kategoride de temsil edilmesi hedeflenmektedir. Bu nedenle 4 kategoride de seçme yapılacaktır. Seçmeler; ilk olarak Açık Milli Takım, daha sonra Kadın Milli Takım, Senyör Milli Takım ve en son Karışık Milli Takım sıralaması ile yapılacaktır. Bu sıralama ile seçmelere katılan sporcular, milli takım olma hakkını elde ettikleri taktirde diğer seçmelere katılamayacaklardır.

Avrupa Şampiyonasının Temmuz ayının 4’ünde bittiği düşünülürse; bu tarihten sonra takvimsel kısıtlamalar, seçilecek milli takımın hazırlık süreci, seyahat organizasyonu, bilet fiyatlarının pahalanması, kazanan takımın kadrosunun ve konvansiyon kartlarının turnuvadan 1 ay evvel gönderilme mecburiyeti sebebiyle seçmeleri Ocak ve Şubat aylarında tamamlamak istiyoruz.

Kadın Milli Takımımızın başarılarının devamını sağlamak için seçilecek milli takımımızın Avrupa Şampiyonasında ilk 8’e girdikleri taktirde aynı takımı Dünya Şampiyonasına göndermeyi planlıyoruz.

Diğer 3 kategoride ise seçmelerde final oynayan takımlardan kazanan takım o yıl içindeki tercih ettiği uluslararası şampiyonaya katılacaktır. 2. Olan takım o yıl içindeki diğer şampiyonaya katılma hakkı elde edecektir. 2. Takımın kabul etmemesi halinde sıradan hak devri gerçekleştirilecektir.

Seçmeleri kazanan takımların kaptanlarından ve/veya oyuncularından hak elde ettikleri turnuvaya katılacaklarına , belirlenen kurallara uyacaklarına dair taahhütname alınacaktır. Ayrıca milli takım formalarının üzerine alınacak sponsorluklar ile ilgili TBF’ nin onay vermesi gerekmektedir. Seçilen takım , sponsorluk konusunda Bakanlığımızın gerekli gördüğü  tüm prosedürü yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

Aşağıda 4 kategori için de seçmelere ilişkin detaylar yer almaktadır.

AÇIK MİLLİ TAKIM SEÇME DUYURUSU

Seçmeler İstanbul’da 20 Ocak 2024 tarihinde başlayacak olup kaç gün süreceği kayıtlar kapandıktan sonra belli olacaktır. Takım seçmeleri formatında yapılan seçmelerin neticesinde uluslararası yarışmalara katılacak olan takımlar belirlenecektir. 1. Olan takım hangi turnuvaya katılacağını seçme hakkına sahiptir.

Yapılacak Seçme ile ilgili diğer hususlar

 1. Takımlar en az 4 kişiden oluşur. (Kazanan takım, eksik oyuncu olması halinde 15 gün içinde 6 kişilik kadroyu resmi olarak Federasyonumuza bildirmeyi, taahhütname imzalamayı kabul ve taahhüt eder.)
 2. Turnuvaya ilişkin bütün masraflar takım oyuncuları tarafından karşılanacaktır. (Kaptanın masrafları, katılım ücreti dahil olarak)
 3. Eksik takımlara sporcu eklenmesi TBF’nin onayı ile gerçekleşecektir.
 4. Seçme katılım ücreti: 10.000 TL/ Takım.
 5. Son kayıt tarihi 11 Ocak 2024 saat 18:00’dir. Takımdaki bütün sporcuların, kayıt sırasında aktif vizelerinin olması gerekmektedir. 2023 yılı içerisinde yapılacak kayıtlarda 2023 vizesi, 2024 yılı içerisinde yapılacak olan kayıtlarda ise 2024 vizesi aranmaktadır. Ayrıca katılacak olan takımların bütün sporcularının 2024 yılı vizesinin turnuva başlamadan önce yapılmış olması gerekmektedir.
 6. Her çift turnuva başlamadan konvansiyon kartlarını başhakeme teslim eder.
 7. Turnuva başhakemi Özkan Öz’dür. Denetmen ise Osman Rahmi İyilikçi’dir.
 8.  Yarışmanın formatı ve programı kayıtlar kapandıktan sonra ilan edilecektir. TBF gerek gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Milli takım adayı olacak tüm sporcularımıza başarılar dileriz

KADIN MİLLİ TAKIM SEÇME DUYURUSU

Seçmeler İstanbul’da 3 Şubat 2024 tarihinde başlayacak olup kaç gün süreceği kayıtlar kapandıktan sonra belli olacaktır. Takım seçmesi yöntemi ile yapılacak olan seçme sonunda kazanan takım 24 Haziran – 4 Temmuz 2024 tarihlerinde Danimarka’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir.

Oluşacak milli takım Avrupa şampiyonasında ilk 8 takım arasına girdiği takdirde 22 Ekim – 5 Kasım 2024 tarihlerinde Arjantin’de yapılacak  olan World Bridge Games yarışmasına da gönderilmesi hedeflenmektedir. Ancak TBF gerek gördüğü takdirde World Bridge Games için yeni seçme yapma hakkını saklı tutar.

Yapılacak Seçme ile ilgili diğer hususlar

 1. Takımlar 6 kişiden oluşur.
 2. Her oyuncunun seçmelerde toplamda 1/3 oynama şartı bulunmaktadır.
 3. Seçilen takımdan mücbir bir sebep ile oyuncu eksilmesi durumunda, yeni oyuncu atama TBF yetkisindedir.
 4. Takım kaptanını TBF atayacaktır.
 5. Avrupa Şampiyonasının masrafları TBF tarafından karşılanacaktır. Dünya Şampiyonası ile ilgili TBF katkısı 2024 Bütçesi belirlendikten sonra ilan edilecektir.
 6. Seçme katılım ücreti: 10.000 TL/ Takım.
 7. Son kayıt tarihi 26 Ocak 2024 saat 18:00’dir. Takımdaki bütün sporcuların, kayıt sırasında aktif vizelerinin olması gerekmektedir. 2023 yılı içerisinde yapılacak kayıtlarda 2023 vizesi, 2024 yılı içerisinde yapılacak olan kayıtlarda ise 2024 vizesi aranmaktadır. Ayrıca katılacak olan takımların bütün sporcularının 2024 yılı vizesinin turnuva başlamadan önce yapılmış olması gerekmektedir.
 8. Her çift turnuva başlamadan konvansiyon kartlarını başhakeme teslim eder.
 9. Turnuva başhakemi Özkan Öz’dür. Hakem kararlarına itirazlar apel komitesi tarafından değerlendirilecektir.
 10. 2. Olan takım 2024 yılında Champion’s Cup Women turnuvası yapıldığı takdirde o turnuvaya gönderilme hakkı kazanacaktır. Bu turnuvaya katılıma ilişkin giderler ilgili takım oyuncuları tarafından karşılanır.
 11.  Yarışmanın formatı ve programı kayıtlar kapandıktan sonra ilan edilecektir. TBF gerek gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Milli takım adayı olacak tüm sporcularımıza başarılar dileriz.

SENYÖR MİLLİ TAKIM SEÇME DUYURUSU

Seçmeler İstanbul’da 10 Şubat 2024 tarihinde başlayacak olup kaç gün süreceği kayıtlar kapandıktan sonra belli olacaktır. Takım seçmeleri formatında yapılan seçmelerin neticesinde uluslararası yarışmalara katılacak olan takımlar belirlenecektir. 1. Olan takım hangi turnuvaya katılacağını seçme hakkına sahiptir.

Yapılacak Seçme ile ilgili diğer hususlar

 1. Takımlar en az 4 kişiden oluşur. (Kazanan takım, eksik oyuncu olması halinde 15 gün içinde 6 kişilik kadroyu resmi olarak Federasyonumuza bildirmeyi, taahhütname imzalamayı kabul ve taahhüt eder.)
 • Turnuvaya ilişkin bütün masraflar takım oyuncuları tarafından karşılanacaktır. (Kaptanın masrafları, katılım ücreti dahil olarak)
 • Eksik takımlara sporcu eklenmesi TBF’nin onayı ile gerçekleşecektir.
 • Seçme katılım ücreti: 10.000 TL/ Takım.
 • Son kayıt tarihi 6 Şubat 2024 saat 18:00’dir. Takımdaki bütün sporcuların, kayıt sırasında aktif vizelerinin olması gerekmektedir. 2023 yılı içerisinde yapılacak kayıtlarda 2023 vizesi, 2024 yılı içerisinde yapılacak olan kayıtlarda ise 2024 vizesi aranmaktadır. Ayrıca katılacak olan takımların bütün sporcularının 2024 yılı vizesinin turnuva başlamadan önce yapılmış olması gerekmektedir.
 • Her çift turnuva başlamadan konvansiyon kartlarını başhakeme teslim eder.
 • Turnuva başhakemi Hüseyin Zeki Güven’dir. Hakem kararına itirazlar apel komitesi tarafından değerlendirilecektir.
 •  Yarışmanın formatı ve programı kayıtlar kapandıktan sonra ilan edilecektir. TBF gerek gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Milli takım adayı olacak tüm sporcularımıza başarılar dileriz

KARIŞIK MİLLİ TAKIM SEÇME DUYURUSU

Seçmeler İstanbul’da 24 Şubat 2024 tarihinde başlayacak olup kaç gün süreceği kayıtlar kapandıktan sonra belli olacaktır. Takım seçmeleri formatında yapılan seçmelerin neticesinde uluslararası yarışmalara katılacak olan takımlar belirlenecektir. 1. Olan takım hangi turnuvaya katılacağını seçme hakkına sahiptir.

Yapılacak Seçme ile ilgili diğer hususlar

 1. -Takımlar en az 4 kişiden oluşur. ( Kazanan takım, eksik oyuncu olması halinde 15 gün içinde 6 kişilik kadroyu resmi olarak Federasyonumuza bildirmeyi, taahhütname imzalamayı kabul ve taahhüt eder.)
 • – Turnuvaya ilişkin bütün masraflar takım oyuncuları tarafından karşılanacaktır. (Kaptanın masrafları, katılım ücreti dahil olarak)
 • Eksik takımlara sporcu eklenmesi TBF’nin onayı ile gerçekleşecektir.
 • Seçme katılım ücreti: 10.000 TL/ Takım.
 • Son kayıt tarihi 19 Şubat 2024 saat 18:00’dir. Takımdaki bütün sporcuların, kayıt sırasında aktif vizelerinin olması gerekmektedir. 2023 yılı içerisinde yapılacak kayıtlarda 2023 vizesi, 2024 yılı içerisinde yapılacak olan kayıtlarda ise 2024 vizesi aranmaktadır. Ayrıca katılacak olan takımların bütün sporcularının 2024 yılı vizesinin turnuva başlamadan önce yapılmış olması gerekmektedir.
 • Her çift turnuva başlamadan konvansiyon kartlarını başhakeme teslim eder.
 • Turnuva başhakemi ve denetmen daha sonra ilan edilecektir.
 •  Yarışmanın formatı ve programı kayıtlar kapandıktan sonra ilan edilecektir. TBF gerek gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Milli takım adayı olacak tüm sporcularımıza başarılar dileriz

Türkiye Briç Federasyonu Yönetim Kurulu