Lisans, Vize ve Üyelik İşlemleri

2023 yılında ilk defa briç lisansı çıkaracak sporcular, e-devlete giriş yapıp T.C Gençlik ve Spor Bakanlığının spor bilgi sistemi üzerinden başvurular kısmında yer alan e-lisansı tıklayarak işlemlerini yapabilirler. Ayrıca https://tbricfed.org.tr/vize-ve-lisans-islemleri/ adresindeki lisans işlemleri bölümünde yer alan evraklar ile il/ilçe spor müdürlüğünde de işlem yapabilirler. Yeni lisans çıkarma işlemi ücretsizdir.

2023 yılında vize yaptırmak isteyen sporcular; vize bedelini federasyonun hesabına yatırdıklarına dair dekont, 2 adet fotoğraf ve sağlık beyanı ile il/ilçe spor müdürlüklerine giderek işlem yapabilirler. Sağlık beyanı; e-devlete giriş yapıp T.C Gençlik ve Spor Bakanlığının spor bilgi sistemi üzerinden sağlık işlemleri kısmında yer alan sağlık beyanı bölümünden de yapılabilir. Vize bedelleri ve hesap numarasına https://tbricfed.org.tr/vize-ve-lisans-islemleri/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Lisans veya vize işlemini yaptırmış olan sporcular, dönüşüm işlemlerini il/ilçe spor müdürlükleri üzerinden yaptıracaktır. Dönüşüm işlemleri ücretsizdir. Dönüşüm işlemlerine ilişkin detaylara GSB ve https://tbricfed.org.tr/vize-ve-lisans-islemleri/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sadece kulüp turnuvasına, online platformlardaki turnuvalara veya festivallere katılacak olan sporcular; il/ilçe spor müdürlüğüne gitmeden üyelik yapabilirler. Üyelik yaptıracak olan sporcuların masterpoint sistemine giriş yapıp, ana sayfada yer alan sporcu taahhütnamesini onaylamaları ve üyelik ödemesini yapmaları gerekir. Üyelik ödemesini; masterpoint sistemine giriş yapıp, sağ üstteki isminize basıp yönetim paneline geçtikten sonra yine sağ üstte yer alan kullanıcı işlemlerinde online üyelik kısmından kredi kartı ile yapabilirsiniz. Üyelik ödemeleri sadece kredi kartı ile yapılabilir. EFT/Havale ile yapılmış olan ödemeler kabul edilmeyecektir. Üyelik ücretlerinin iadesi yapılmayacaktır. Ayrıca üzerine fark ödeyerek il/ilçe spor müdürlüğünde vizeye yükseltme işlemi de yapılamaz. Üyelik ödemesi yapan sporcular; vize yaptırmak istedikleri taktirde, vize bedelinin tamamını EFT/Havale ile federasyon hesabına yatırarak, dekontu il/ilçe spor müdürlüğüne götürmek zorundadır.

İl/ilçe spor müdürlüklerinde yapılan işlemlerin sisteme işlenmesi 2(iki) iş günü içerisinde yapılmaktadır. 2(iki) iş günü içerisinde işlemi yapılmamış olan sporcular, info@tbricfed.org.tr adresine mail atarak veya federasyonu arayarak iletişime geçebilirler.

Sporcuların, dekontlarını mail atmasına gerek yoktur. Ödemeler banka üzerinden kontrol edilmektedir.

Saygılarımızla.

TBF