Kış Dörtlü Şampiyonası

 
ANTALYA İLİ KIŞ DÖRTLÜ TAKIMLAR ŞAMPİYONASI ÖN STATÜSÜ

1.)Antalya  Kış Dörtlü Takımlar (Açık Takımlar) ön kayıtları 03.01.2023 günü başlayacak olup 01.02.2023 saat 18:00 ‘a kadar TBF Web sitesinde açılacak linke yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Kayıt kapanıp kota belirlendikten sonra, takım başvurusunda azalma olursa İl Temsilciliği yeniden düzenleme yetkisine sahiptir. Her takım en az 4, en fazla 6 oyuncudan oluşur ve kadrosunda en fazla 2 (iki) Antalya dışı oyuncu bulundurabilir.  Kayıtlar için burada bulunmayan durumlarda TBF sayfasında ilan edilen genel hususlar geçerlidir.
2.) Eleme Etabı Antalya Briç   ihtisas Spor Kulübünde İl temsilciliğinin hazırlayacağı programa uygun, çift ya da tek devreli lig usulünde (Tek veya çift devreli usule takım kaptanları hakem ve il temsilcisi ile yapılan toplantıda karar verilecektir) ve gözetiminde yapılacaktır. İl elemelerine katılacak takımlar,  Katılım bedeli İl Tertip Komitesi tarafından belirlenecek olup maçlar başlamadan önce takım kaptanı tarafından elden teslim edeceklerdir.
3-)Takım sayısının 8’den fazla olması  durumunda, il elemeler tek devreli lig usulüne göre yapılacaktır.
4-) Bir takımın başvurusunun kabul edilebilmesi için o takımda yer alan sporcuların lisans/vize işlemlerinin Federasyon sitesindeki açıklamaya paralel olarak 01.02.2023 tarihinde saat 18.00 ‘a kadar tamamlanması gerekmektedir.
5.) Son başvuru tarihinde başvurular incelenecek ve lisans/vize kontrolü yapılarak katılımcı takım sayıları kesinleştirilecektir.
6.) Eleme maçları 03.02.2023- 05.02.2023 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır.
7.) Eleme etabında maçlar katılan takım sayısına göre 12 veya 14 board üzerinden oynanacaktır.
8.) İl temsilcisi tarafından görevlendirilmiş hakemler maçların oynandığı gün turnuva ile ilgili bir tutanak hazırlayıp imzalayıp arşivleyecek ve Tertip Komitesine teslim edeceklerdir
9.) İl Tertip Komitesi ve Apel Komitesi daha sonra Antalya Briç İhtisas Spor Kulübünde İl Temsilcisi tarafından ilan edilecektir.
10.) Hakem kararlarına itirazlar il temsilciliği aracılığı ile Apel Komitesine yapılacaktır. Apel Komitesi kararları kesin olacaktır.
11.) Eleme programı ve statüsü takım sayıları kesinleştikten sonra yayınlanacaktır.
                                                                                                           Antalya İl Temsilcisi Salih AKDAĞ
 
2023 EDİRNE KIŞ DÖRTLÜ TAKIMLAR STATÜSÜ

 

1-     Edirne Kış Dörtlü Takımlar ön kayıtları 28 Aralık 2022 günü akşamına kadar edirne İl Temsilciliğine  yapılacaktır.

2-     Takımlar en az dört, en fazla altı oyuncudan oluşur. Covid-19 nedeniyle yarışma döneminde oyuncu sayısı 4’ün altına düşerse, TBF sayfasında belirtilen prosedür uygulanacaktır.

3-     Kış dörtlü etapları 4 takım kurulursa 2şer mac dönüşümlü 6 maç oynanacaktır.5 ve 6 takım kurulursa tek maç yapılacaktır.maçlar 03,10,17 ocak Salı akşamları 20.00 de tarihlerinde nova tesislerinde edirne briç kulübünde  oynanacaktır.

4-     Başvuru yapacak takım oyuncularının 2023 yılı vize/lisans işlemlerinin maçların başlayacağı 03 ocak akşamı vize ücretlerini il temsilcisine teslim etmeleri veya vizesini yapıp gelmeleri  gerekmektedir.

5-     Maçlar Covid tedbirlerine uygun şekilde, maske, hijyen şartları titizlikle uygulanarak gerçekleştirilecektir.  Takımlar açık ve kapalı odada seyirci istememe hakkına sahiptir.

6-     Turnuva sıkıntı ve ihtilaflarını İl Tertip ve apel Komitesi çözecektir .

7-     Oyun statüsü =takımlar kura ile sıralanacaktır. bord sayısı 4 takımda 16 bort,, 5 ve 6 takımda 14 bort oynanacaktır

8-     Turnuva katılım ücreti federasyon kayıt parası dahil takım başına 500 TL. dir. Katılım ücretleri turnuvanın ilk oyunu öncesi teknik sorumluya ödenecektir.

9-     Apel Komitesi İl temsilciliği tarafından belirlenecektir.

10-   Bu statüde belirtilmemiş tüm konularda edirne İl Temsilciliği karar almaya yetkilidir.

 

İl Tertip ve Apel Komitesi

1,Ahmet Ulugöl-2,Halit Demir-3,Tevfik Gülyaşar-4,Sezai Çakmak-5,Ergül Erbilek

 

Turgay Taşkın

TBF Edirne İl Temsilcisi