Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Türkiye Kulüpler Arası Finalleri

22 Temmuz, 2023 27 Temmuz, 2023

Eskişehir Şehit Anıl Gül Spor Salonu

Gruplar/Fikstür/Sonuçlar

Kayıt Bağlantıları
Statü
MHK Duyurusu

22-27 Temmuz 2023 tarihlerinde Eskişehir Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda yapılacak olan Türkiye Kulüplerarası Dörtlü Takımlar Şampiyonası Finallerinin adil ve sportmence bir rekabet ortamında gerçekleşmesi tüm katılımcıların doğal beklentisidir.

Bu hedefe yönelik olarak, Şampiyonanın, Turnuva Statüsü ve Yarışma Talimatı’nda belirtilen diğer hususlar geçerli olmak üzere, aşağıda belirtilen konularda tüm takımların ve sporcuların azami dikkati göstermesi konusunu önemle hatırlatırız.

Kaptanlar WhatsApp Grubu

Turnuvanın bütün aşamalarındaki her türlü duyuru, ceza bildirimleri ve diğer konularda bilgi akışının hızla sağlanması için takım kaptanlarının bulunacağı bir WhatsApp grubu Şampiyona Organizasyon Komitesi tarafından oluşturulacaktır.

Bu grupta Turnuva Başhakemi tarafından yapılacak duyurular, takımlara yapılmış olan resmi bildiri niteliğindedir.

Denetmen (Reviewer)

Şampiyonada, Hakem kararlarına yapılacak itirazlar görevli Denetmen tarafından karara bağlanacaktır.

Hakem kararının yanlış olduğuna ilişkin geçerli bir dayanak sunulmaksızın yapılan Denetmen başvurularında ilan edilen depozito ücreti otomatik olarak tutulacaktır.

Yaka Kartları

TBF tarafından turnuva öncesi sporculara teslim edilecek yaka kartları tüm turnuva boyunca takılmalıdır.

Sporcular yaka kartı olmadan maçlara başlayamazlar. Yaka kartı eksikliği durumunda her bir oyuncu için kusurlu takıma 1 VP ceza uygulanacaktır.

Yaka kartını kaybeden sporcular için yeni yaka kartı (ücreti karşılığı) turnuva kayıt masası kanalı ile temin edilebilecektir.

Konvansiyon Kartları

Tüm çiftlerin, rakibi bilgilendirme amacına uygun şekilde hazırlanmış, oynanan sistemi aynen yansıtan, 2 adet birbirinin aynı konvansiyon kartını masada hazır bulundurmaları gerekmektedir (çiftlerin konvansiyon kartlarını rakiplere sunmuş olmaları ön-alert zorunluluğunu ortadan kaldırmaz) :

 • 1 seviyesi açışların minimum kart adedi • Defans gerektiren özel konuşmalar (sıra dışı açışlar, konvansiyonel bütün zayıf açışlar, standard dışı araya girişler vs)
 • Ataklar (Genel stil, öncelik sırasına göre sinyaller, NT’ye, koza, oyun içinde, varsa kuvvetli markalar vs)
 • Kartlaşma (renge uyarken apel ve sayı vermek ve defos yaparken sinyalizasyon
 • Rakibin 1NT açışına araya girişler (2. ve 4. pozisyonda, ayrıca pastan gelirken) • 2 seviyesi açışlarının açıklamaları, HP güçleri, renk uzunlukları
 • Direk ve sıçramalı kübidler
 • 1NT açışlarına ilişkin detaylı açıklama

Hakemler tarafından her maç başlangıcında gelişigüzel belirlenecek masalarda yapılacak kontrollerde tesbit edilen konvansiyon kartı kural ihlalleri için kusurlu takıma 1 VP ceza uygulanacaktır.

Cep Telefonları

Turnuva statüsünde cep telefonlarının maç esnasında çalması durumunda 2 VP ceza uygulanacağı belirtilmiştir.

Buna ek olarak tüm oyuncular cep telefonlarını maç başlamadan önce kapalı olarak masalarında rakipleri tarafından görünür bir şekilde hazır bulundurmalıdır.

Her maç öncesinde hakemler tarafından rastgele yapılacak kontrollerde

 • Cep telefonlarının sporcuların üstlerindeya da çantalarında bulunması halinde,veya
 • Telefonun kapalı olmaması veya uçak modunda bırakılmış olması halinde

her bir telefon için kusurlu takıma 1 VP ceza uygulanacaktır.

İzin Verilen Sistem ve Konvansiyonlar

Turnuvada izin verilen ve uygulanması yasak olan sistem ve konvansiyonlar için bağlantı: https://mhk.tbricfed.org.tr/SistemTanimlari2017.pdf

Mini NT oynayan çiftler için özel uyarı
11 Onör Puanı (OP) veya daha az alt limitli 1NT açışları (örneğin 8-11 OP veya 10-12 OP vs) “Mini NT” olarak nitelendirilmektedir. Mini NT açışı alert edilse dahi, hangi zon durumunda, hangi dağılımlarla yapıldığı önceden bilinmediği ve özellikle durumdan maç başlangıcında haberdar olan rakiplerin defans oluşturacak zamana sahip olmamaları dolayısı ile:

 • Sistematik olarak 11 OP ve altı ile “mini NT” açan oyuncuda kısalık veya 7+ kartlı bir renk bulunamaz. Mini NT açan el 4432, 4333, 5332, 5422 veya 6322 dışında bir dağılıma sahip olamaz.
 • 12 veya daha yukarı OP alt limitli tüm 1 NT açışlarında ise (rebid sorunu olabilecek 4441 ve 5431 dağılım dolayısı ile) herhangi bir renk tek olabilir. Sık sık veya sistematik olarak kısalık ile NT açan ortaklıklar bunun hangi durumlarda söz konusu olabileceğini konvansiyon kartlarında belirtmelidirler.

Alertler

Perdeli masalar için halen yürürlükteki Alert prosedürü şu bağlantıdadır: https://mhk.tbricfed.org.tr/Alert-Perdeli.pdf

Kotalar
Otel Listesi
Hotel AdıSingleDoubleTripleDetayİletişim
Nova Vista Radisson Individuals₺1.700,00₺1.900,00KDV ve Kahvaltı Dahil2223238686
Sarar Hotel₺800,00₺1.600,00₺2.000,00KDV ve Kahvaltı Dahil2222262929
Modernity Hotel₺1.350,00₺1.900,00₺2.600,00KDV ve Kahvaltı Dahilinfo@tbricfed.org.tr
Questa Thermal & Spa Hotel₺1.090,00₺1.490,00KDV ve Kahvaltı Dahil2222110444

Bölge Elemeleri