BBO’ da Turnuva Düzenleme Yetki Başvurusu

Sayın Kulüp Yetkilileri,

Pandemi döneminde BBO, ücretsiz turnuva kurma yetkisi vermeyi durdurmuştur. Bunun üzerine kulüplerimiz turnuvalarını BBO’ da TD yetkisi olan kişiler aracılığıyla yapmaya başlamıştır.

BBO bir süre önce, masterpoint te verilen bu ücretsiz turnuvalardan sorumlu bir kısım TD’ nin yetkilerini kaldırmış ve benzer durumdaki TD yetkilerini de kaldırmaya devam edeceğini federasyonumuza bildirmiştir.

Bunun üzerine yapılan görüşmelerde, BBO bu turnuvaları resmi kulüp turnuvası olarak tanımlayamadıklarını, kendilerine ulaşan birçok şikayet başvurusu nedeni ile bu durumdan rahatsız olduklarını ve soruna bir çözüm getirilmesi gerektiğini, aksi takdirde bu turnuvaları kapatmaya devam edeceklerini ifade etmişlerdir.

Federasyonumuzun önerisi üzerine, ücretsiz MP verilen turnuvaların resmi kulüpler tarafından düzenlendiğinin federasyonumuz tarafından teyit edilmesi ve resmi iletişim bilgilerinin kendilerine iletilmesi halinde, BBO bu kulüplere tanımlı nickname’leri üzerinden (ücretsiz) TD yetkisi vermeyi kabul etmiştir. Bu teyit ile kulüplerimizin ve kulüp üyelerinin mağduriyetleri önlenmiş olacaktır.

Ancak, ileride BBO platformunda gerçekleşebilecek olası şikayetler ve olumsuz durumlar karşısında BBO; turnuva yetkisinin verilmesi, kaldırılması, askıya alınması, sözleşme imzalanması vb. konularda yetkili olmaya devam edecektir.

BBO’da ücretsiz turnuva düzenleyip masterpoint vermek isteyen veya halihazırda ücretsiz turnuva düzenleyen kulüplerimizin yapması gereken işlemler;

  • Kulüpler, Yönetim Kurulu Kararı alarak BBO’ da turnuva düzenleyecek direktörlerini ve nickname’ lerini belirleyeceklerdir.
  • Yönetim Kurulu Kararının fotokopisiyle birlikte bu linkte paylaşılan bilgi formunu doldurarak ıslak imzalı nüshayı posta ile federasyona göndereceklerdir.
  • Kulüpler TD yetkisi almak istedikleri nickname’ i BBO platformundan kendileri alacaklardır.
  • Ücretli turnuva yapılabilmesi için BBO ile ilave sözleşme imzalanması gerekecektir. BBO yetki vermeye karar verdiğinde kulüp ile doğrudan iletişim kuracaktır.
  • İsteyen kulüpler hem ücretli hem de ücretsiz turnuva yapmak için başvurabilirler. Ancak bunun için iki farklı nickname almış olmaları gerekmektedir.

Halihazırda BBO’ da bireysel TD nickname’ leriyle turnuva düzenleyen kulüplerimizin de turnuva kurma yetkilerinin kapatılmaması ve MP verme yetkilerinin kesintiye uğramaması için bu işlemleri 15 Nisan 2022 tarihine kadar tamamlayarak ilgili belgeleri Türkiye Briç Federasyonu’na göndermeleri gerekmektedir.

Saygılarımızla

TBF Yönetim Kurulu