Reklam

Spor Toto

2017-2018 AYDIN AÇIK TAKIMLAR KIŞ DÖRTLÜ AYDIN İL ELEME MAÇLARI ÖN STATÜSÜ

1. Türkiye 2018 yılı  dörtlü takımlar şampiyonasında Aydın İl sıralaması belirlenmek üzere tek devreli lig usulü Kuşadası klübünde yapılacaktır.

2. Turnuvaya katılacak takımlar T.B.F'nin web sitesinde açılacak olan Aydın ili sayfasına kayıt yapabilirler. Kayıt yaptıran takımlar, takım başına TL 2,- (Iki Turk Lirasını) Aydın Il Temsilcisi'ne ulaştıracaklardır. Bu yıl Bursa'ya katılacak takım sayısı 300 ile sınırlıdır. Lig bütün briç oyuncularına başka bir ilde aynı turnuvaya katılmamış olmak kaydıyla açıktır. Takımlar en az dört en fazla yedi kişiden oluşur. Yedi kişiden oluşan takımlarda kaptan oyunlara katılamaz. Oyuncuların Türkiye Briç Federasyonu lisanslı oyuncusu olmaları ve 2017 yılı ve yılbaşından sonra 2018 yılı vizelerini yapmış olmaları zorunludur. Bir takım Aydın ili dışından en fazla iki sporcu oynatabilir.

3. Aydın İli sıralaması 2018 Ocak ayı içerisinde iki turlu tek devreli veya tek turlu iki devreli maçlar şeklinde yapılacaktır. Takımlar her turda/devrede diğer takımlarla 14 bordluk maç yapacaklardır. Her hafta tek devreli iki karşılaşma ya da iki devreli tek karşılaşma yapılacak ve karşılaşma sonuçları sorumlular tarafından hafta sonuna kadar kulüplerinin sonuç yayınlama sayfalarında yayınlanacaktır.

4. Final'de sorumluluk taşıyacak hakem veya hakemler daha sonra bildirilecektir.

5. Bu yarışma için il koordinasyon kurulu Bekir Kösedağ, Fatih Candaş, Ali Akyol, Ayaltan Koçak, Reşat Göztepe, Muammer İdacı, Metin Yurdakul ve Simten Yavuz'dan oluşmaktadır;

6. Turnuvada  briç federasyonu müsabaka yönetmeliği kuralları geçerli olacaktır. Grup maçları ve finallerde, turnuva mahallinde sigara içmek ve alkol alarak oynamak yasaktır.

7. Turnuvada ileri derecede beklenmeyen (HUM) ve Brown Stiker konvansiyonlar yasaktır., Psişik deklare yukarıda belirtilen kurallara girmediği ve gizli ortaklık anlaşması kapsamında olmadığı, ortağı da yanıltacak konuşma olduğu durumlarda yapılabilir ancak artifisyel konuşmalarda psişik deklare yasaktır.

8. Maç sonuçları, takım kaptanlarının ve atanmış hakemin imzaladığı maç sonuç belgesi ve her iki takım tarafından ayrı ayrı tutulmuş skor kağıtlarının il temsilcisine ulaşmasıyla kesinlik kazanır.

9. Maç sırasında hakemin kararına itiraz apel komitesine yapılır. Apel komitesi mevcut il hakemleri ve bölge temsilcileri içinden il temsilcisi tarafından oluşturulur. Apel komitesine başvurular maç sırasında apel komitesi oluşturulamadıysa daha sonra oluşturulup değerlendirilmek üzere il temsilciliğine yapılır dolayısıyla maç sonucu apel komitesinin toplanmasından sonra kesinleşeceği için gecikebilir.  Apel komitesine başvuru maç bitiminden 15 dakika içinde il temsilciliğine iletilmek üzere mevcut hakeme dilekçeyle yapılır.

10. Talimatta yer almayan hususlar konusunda karar verme yetkisi Aydın Briç İl Temsilcisine aittir.

AYDIN İL DÜZENLEME KURULU